Ogłoszenia duszpasterskie – 31 niedziela zwykła

Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym Kościół uroczyście wyznaje swoją wiarę w świętych obcowanie.

W poniedziałek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po wieczornej Mszy św. która sprawowana będzie w kościele głównym o godz. 1800 odbędzie się procesja po krużgankach, podczas której polecać będziemy Bogu naszych zmarłych.

Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, chętnie ustanawia i określa, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam, gdzie są one ograniczone lub zakazane: Odpust zupełny dla osób modlących się, za zmarłych ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Dotyczy to także dnia 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Ponadto, wypełniając określone warunki, można uzyskać Odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy przez cały listopad, odmawiając tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, łącząc się duchowo w modlitwie, będą mogli uzyskać Odpust zupełny raz dziennie i ofiarować go za osobę zmarłą.

Środa 4 listopada – modlimy się o wyniesienie na ołtarze augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy mieszkali w klasztorze św. Katarzyny. 4 listopada 1941 roku zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau gdzie zostali zamordowani. Zakończenie Procesu Sług Bożych na etapie Archidiecezjalnym będzie miała miejsce 14 listopada.

6 listopada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych ze względu na na coronawirusa będą możliwe tylko po telefonicznym zgłoszeniu.

7 listopada Pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy związane z pogrzebem prosimy zgłaszać na furcie klasztornej lub w zakrystii.

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia, w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 1800. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Do odwołania w uroczystościach religijnych może brać udział – w strefie czerwonej jedna osoba na siedem metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

W kościele głównym św. Katarzyny może uczestniczyć we Mszy św. 156 osób. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 14 osób, w krużgankach 15 osób. Prosimy o zastosowanie się do obowiązujących zaleceń i wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa osób uczestniczących w nabożeństwach w świątyni.

Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Koncerty: Zgodnie z wieloletnią tradycją 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, muzycy Capellae Cracoviensis wykonają w naszym kościele Requiem (Mszę Żałobną) Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa i ograniczoną ilość miejsc w kościele, koncert będzie transmitowany w internecie. Dokładne informacje są podane na stronie internetowej Capellae Cracoviensis. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Środa 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Piątek 6 listopada wspomnienie  Zmarłych Braci i Sióstr Zakonu Augustiańskiego.

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, Wielką rzeczą jest umrzeć dla Chrystusa, ale nie mniejszą żyć dla Niego.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.