Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła

W listopadzie w naszym kościele po wieczornej Mszy św. o godz. 1800 (z wyjątkiem niedziel), modlimy się za bliskich zmarłych wymienionych w naszych wypominkach.

W sobotę 14 listopada w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich miała miejsce ostatnia XXVI Sesja procesu, na etapie archidiecezjalnym, augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki. Sesja zamknięcia, odbyła się w obecności Arcybiskupa Marka Jedraszewskiego i Trybunału Postulacji. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, udział szerszego grona wiernych był ograniczony. Proces trwał 2 lata i trzy miesiące podczas, którego przesłuchano świadków, zebrano akta i dokumenty, które zostaną przekazane do Kongregacji spraw Kanonizacyjnych w Rzymie.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy związane z pogrzebem prosimy zgłaszać na furcie klasztornej lub w zakrystii.

Do odwołania w uroczystościach religijnych może brać udział – w strefie czerwonej jedna osoba na piętnaście metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

W kościele głównym św. Katarzyny może uczestniczyć we Mszy św. 73 osoby. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 7 osób, w krużgankach 8 osób.

Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Prosimy o zastosowanie się do obowiązujących zaleceń.

Wtorek 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Środa 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Piątek 20 listopada wspomnienie  św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

Sobota 21 listopad – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Bogu można służyć tylko z miłością.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.