Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj 9 maja ze względu na stan epidemii tradycyjna procesja Stanisławowska z Wawelu na Skałkę nie odbędzie się. Uroczysta Msza św. sprawowana będzie o godz. 10:00 na Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. Tych, którzy z racji na ograniczenia sanitarne nie będą mogli uczestniczyć w tej Eucharystii, zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy dzięki transmisji w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej. Także dzisiaj zapraszamy na Uroczyste Nieszpory do Bazyliki Ojców Paulinów Na Skałce, o godz. 16:30. Nieszpory z kazaniem poprowadzą ojcowie Augustianie. W naszym kościele nie będzie Nabożeństwa majowego.

W czwartek 13 maja o godz. 16:00 Msza św. dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 160, połączonej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

W następną niedzielę 16 maja o godz. 10:00 Msza św. podczas której dzieci ze Szkoły Sióstr Augustianek przystąpią do I Komunii św. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 11:00.

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. Sprawy związane ze ślubem prosimy zgłaszać we wtorek.

W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 17:30 i Msza św. o godz. 18:00 będą odprawiane w kościele głównym.

Środa 12 maja – w zakonie augustiańskim – wspomnienie bł. Wilhelma Tirry, kapłana i męczennika

Czwartek 13 maja  w zakonie augustiańskim – wspomnienie Matki Bożej Pomocy

Piątek 14 maja – święto św. Macieja, apostoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Dusza pragnie prawdy”.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.