Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła

Dzisiaj „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Poniedziałek 8 listopada w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano Szczęśliwym wiekiem Krakowa”. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) od 16:00 do 17:30. W czwartek kancelaria jest nieczynna.

W krużgankach kościoła można obejrzeć wystawę pt. EUCHARISTIA, przygotowanej z okazji Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który miał miejsce podczas wizyty papieża Franciszka w Budapeszcie.

W przyszłą niedzielę 14 listopada będziemy obchodzić 80 rocznicę śmierci Sługi Bożego o. Wilhelma Gaczka. Podczas Mszy św. o godz. 12:15 będziemy dziękować Bogu za dar ich życia, prosząc  o rychłą beatyfikacje Męczenników Augustiańskich, zamordowanych w Auschwitz i Dachau. Mszy św. będzie przewodniczył ks. kan. Andrzej Scąber, delegat Arcybiskupa do spraw kanonizacyjnych w Archidiecezji Krakowskiej.

Wtorek 9 listopada – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Środa 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Czwartek 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

Piątek 12 listopada – wspomnienie św. Jozefata, biskupa i męczennika

Sobota 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Tego dnia, wspólnota augustiańska obchodzi – święto Wszystkich Świętych Zakonu Augustiańskiego

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, Człowieka uszczęśliwi jedynie Ten, który go stworzył.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.