Ogłoszenia duszpasterskie – IV niedziela adwentu

W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej odprawiana jest o godz. 700, z wyjątkiem niedzieli.

W środę 22 grudnia Msze św. tego dnia sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00 10:00. 12:00, i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

W zakrystii kościoła można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.

W Piątek 24 grudnia zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie zadbajmy, aby oprócz tradycyjnych postnych potraw, łamania opłatkiem nie zabrakło w naszym domu wzajemnej życzliwości. Dlatego gorąco zachęcamy, aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć modlitwą, czytaniem fragmentu z Ewangelii o Narodzinach Jezusa. Niech w naszych domach rozbrzmiewa śpiew kolęd, które mogą stać się wspólną modlitwą i wyrazem radości, że Bóg zamieszkał wśród nas. Msza Święta Wigilijna, tradycyjna Pasterka sprawowana będzie o godz. 22:00 i 24:00.Tego dnia Msze św. w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia będą sprawowane o godz. 7:00 i 8:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 900.

25 grudnia (sobota) Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. w naszym kościele jest następujący: o godz. 900; 1100; 1215 i 1800.

26 grudnia (niedziela) Święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte sprawowane są o godz. 900; 1100; 1215 i 1800. Po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszamy do modlitwy litanijnej w kaplicy wraz z członkami Arcybractwa M. B. Pocieszenia.

Wizyta duszpasterska (kolęda) w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Ojcowie z Klasztoru św. Katarzyny udadzą się jedynie do tych, którzy wypełnią formularz w formie zaproszenia, składając w zaklejonej kopercie, w zakrystii lub na furcie klasztornej. Można także wypełnić formularz zgłoszeniowy przez Internet, na adres mailowy: parafia-kazimierz@augustianie.pl Zgłoszenie należy złożyć do 22 grudnia. Terminy wizyt są następujące: 27, 28, 29, 30 grudnia.  Następnie: 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11 stycznia w godzinach od 16:00 do 20:00. Formularze  zgłoszeniowe dostępne są przy wyjściu z kościoła,  w zakrystii lub na furcie klasztoru.

Dzisiaj siostry Albertynki prowadzą w krużgankach i przy wejściu do kościoła kiermasz świąteczny. Celem kiermaszu jest pomoc na rzecz najuboższych, którymi opiekują się siostry w duchu charyzmatu założyciela św. brata Alberta Chmielowskiego i bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej.

W krużgankach kościoła można obejrzeć wystawę pt. Umocnieni łaską, przybliżającą męczenników augustiańskich, którzy ponieśli śmierć w Auschwitz i Dachau.

Zaproszenie: Fundacja Wszyscy Obecni zaprasza na spektakl plenerowy pt.: Opowieść Zimowa .  Spektakl odbędzie się dziś 19 grudnia o godz. 12.00 na Bulwarze Inflanckim, na końcu ulicy Wietora. Udział w spektaklu jest bezpłatny.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Niech będą w zgodzie twoje ręce i język. Język niech chwali Pana, dłonie niech działają.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Bernadetta Miksz i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.