Święto Świętej Rodziny

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W piątek 31 grudnia – Msza święta na zakończenie roku kalendarzowego będzie sprawowana wyjątkowo o godz. 17:00.Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Podczas Nabożeństwa będziemy dziękować Panu Bogu za opiekę nad naszą Wspólnotą Parafialną, a także prosić o wybaczenie, za wszystko, co oddaliło nas od Niego. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę 1 styczniapierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego. Kościół obchodzi ten dzień jako UroczystośćŚwiętej Bożej Rodzicielki Maryi.Msze św., w tym dniu sprawowane są o godz. 9:00; 11:00; 12:15; 18:00.

Koncerty:W poniedziałek 27 grudniazapraszamy do kaplicy św. Doroty na koncert zespołu wokalnego „Huma Ensemble”. Zespół wykona muzykę związaną z okresem Bożego Narodzenia: chorał gregoriański i mozarabski, śpiewy łacińskie i islandzkie. Początek koncertu o godz. 18:45.Wstęp wolny. Zapraszamy.

Poniedziałek 27 grudnia – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

Wtorek 28 grudnia – święto świętych Młodzianków, męczenników

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Nie oczekujmy lepszej drogi. Zdążajmy tą, którą Pan przeszedł pierwszy i idźmy, dokąd ona prowadzi. Jeżeli bowiem zgubimy Jego ślady zginiemy.

Zachęcamydo czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej iwszystkichzmarłychpodczas epidemii koronawirusa.