Ogłoszenia duszpasterskie – 12 niedziela zwykła

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 17:30 sprawowane jest w kaplicy M. B. Pocieszenia, także w niedzielę.

W poniedziałek 20 czerwca o godz. 14:00 Msza św. dla dzieci na zakończenie wychowania przedszkolnego św. Aniołów Stróżów, prowadzonego przez Siostry Augustianki.

We wtorek 21 czerwca o godz. 10:30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Społecznego Ośrodka Wychowawczego z ul. Wietora.

W środę 22 czerwca Msze św. tego dnia sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00 10:00. 12:00, i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl. Tego dnia nie ma nabożeństwa czerwcowego.

W piątek 24 czerwca zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 22 o godz. 8:00, a dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 160 o godz. 10:00.

W sobotę 25 czerwca o godz. 10:00 Msza św. dla pracowników i dobroczyńców dzieł Matki Katarzyny z Kłobucka, prowadzonych przez siostry augustianki.

W przyszłą niedzielę 26 czerwca po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 w kaplicy Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Przychylając się do prośby, w najbliższą niedzielę 26 czerwca wolontariusze Domowego Hospicjum Maryi Królowej Apostołów, będą zbierać datki do puszek na rzecz nieuleczalnie chorych, pozostających w swoich domach, aby umożliwić im godne przeżycie trudnego czasu choroby i odchodzenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Wtorek 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Czwartek 23 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Piątek 24 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota 25 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Bóg wzywa, my odpowiadamy. Nie głosem ale wiarą, nie językiem lecz życiem.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej  i Wszystkich  poległych w wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…