Ogłoszenia parafialne – 22 niedziela zwykła

Dzisiaj wspominamy św. Augustyna, Patrona Zakonu augustiańskiego.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwienia spraw związanych z Sakramentem Małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

W miesiącu sierpniu Msze św. w naszym kościele sprawowane są: w tygodniu o godz. 7:00; i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00.

Od września Msze św. w tygodniu sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 7:00; 8:00 i 18:00.

W czwartek 1 września rozpoczęcie Roku Szkolnego. Msza św. o godz. 8:00 dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 22, o godz. 10:15 dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr. 160 prowadzonej przez Siostry Augustianki. O godz. 9:00 Nabożeństwo dla dzieci ze Szkoły Ewangelicko-Katolickiej Mikołaja Reja.

2 września pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych o godz. 9:00. Spowiedź św. od godz. 17:30 w krużgankach kościoła.

Sobota 3 września Wspólnota Nowego Jeruzalem zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki

W przyszłą niedzielę 4 sierpnia po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 12:15 Uroczysta Msza św. ku czci Matki Bożej Pocieszenia Patronki Arcybractwa. Mszy św. będzie przewodniczył Delegat Arcybiskupa ks. Kanonik Andrzej Scąber.

Koncerty w naszym kościele: Capella Cracoviensis – wykona utwory muzyki dawnej: 30 sierpnia we wtorek o godz. 19:30. 1 września w czwartek o godz. 19:30. Koncerty są biletowane, dostępne na stronie internetowej Capella Cracoviensis. 31 sierpnia w środę o godz. 19:30 w ramach Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie odbędzie się finałowy koncert, podczas którego usłyszymy utwory muzyczne wielkiego mistrza ks. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

Drodzy sąsiedzi! Fundacja Wszyscy Obecni i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają na sąsiedzką potańcówkę przy dźwiękach muzyki retro. Potańcówka odbędzie się w niedzielę 4 września w godzinach od 16:30 do 18:30 na bulwarach na końcu ulicy Wietora. Zapraszamy seniorów i młodzież z całymi rodzinami. Wstęp jest bezpłatny. Informacje znajdują się na plakatach. Bądźmy Wszyscy Obecni!

Poniedziałek 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Sobota 3 września – wspomnienie św. Grzegorza, papieża i doktora Kścioła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Walcz ze złem, ale walcz dobrocią.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…