Ogłoszenia duszpasterskie – 2 niedziela adwentu

Dzisiaj „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W naszym kościele Msza św. Roratnia, sprawowana jest o godz. 7:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16:00 do 17:30.

W czwartek 8 grudnia dzień śmierci Sługi Bożego Izajasza Bonera, zwanego błogosławionym. W tym dniu w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Augustiańskiego zakonnika i profesora Akademii Krakowskiej, który żył w XV wieku. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 12 zł. Dochód – ze świecy tj. 3 złote – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy. Można także zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny.

Koncerty: Ambasador Kolumbii w Polsce oraz Konsul Honorowy Kolumbii w Krakowie zapraszają w piątek 9 grudnia na koncert zespołu muzyki dawnej „Musica Ficta” z Kolumbii. Zespół wykona kompozycje zapisane w rękopisach przechowywanych w katedrze w Bogocie. Początek koncertu o godz. 18:30. Wstęp wolny.

Wtorek 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Środa 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Boże, od Ciebie się odwrócić znaczy upaść. Do Ciebie się zwrócić znaczy powstać. Trwać w Tobie oznacza mieć pewne wsparcie.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Stanisław Mamro i wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…