Ogłoszenia duszpasterskie – 12 Niedziela zwykła

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane jest przed Mszą Świętą o godz. 17:30  w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Od piątku 21 czerwca do piątku 28 czerwca, z wyjątkiem soboty (22 czerwca), nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30 w kaplicy M. B. Pocieszenia połączone jest z procesją z Najświętszym Sakramentem w krużgankach kościoła.

W sobotę 29 czerwca obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych, siły w pracy i powołaniu zakonnym o. Szymonowi Jankowskiemu, Przeorowi klasztoru św. Katarzyny i o. Piotrowi Lamprechtowi, wikaremu naszej parafii. Chętnych do złożenia życzeń solenizantom poinformujemy w innym terminie.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy św.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę pt.: „Piękno stworzonego świata” autorstwa Agnieszki Leszczyńskiej – fotografa amatora.

Już teraz informujemy, że w lipcu i sierpniu Msze Święte w tygodniu sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. W niedzielę godziny sprawowania Mszy św. są bez zmian o godz.: 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00.

Koncerty: W piątek i sobotę (28 i 29 czerwca) o godz. 19:00 odbędą się koncerty Festiwalu Cracovia Sacra – Krakowskiego Festiwalu Sakralnej Muzyki Chóralnej. W niedzielę 30 czerwca o godz. 15:00 koncert galowy festiwalu. Wystąpią chóry z Polski, Słowacji, Słowenii, Łotwy, Estonii i Rumunii. W niedzielę 30 czerwca o godz. 19:00 zaśpiewa chór dziewcząt ze Stanów Zjednoczonych („Northwest Girlchoir”). Chór ma swoją siedzibę w Seattle, największym mieście stanu Waszyngton. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Zapraszamy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Poniedziałek 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Piątek 28 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Sobota 29 czerwca – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Bóg nie dopuściłby do zła, gdyby nie był dostatecznie wszechmocny, aby wydobyć z niego dobro”.