Ogłoszenia duszpasterskie – 13 Niedziela zwykła

Dziś zmianka różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w kaplicy M.B. Pocieszenia.

W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu, sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz.: 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. W niedzielę godziny sprawowania Mszy Świętych są bez zmian o godz.: 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę zatytułowaną: „Moje imię człowiek”, poświęconą kapłanowi Janowi Ziei (1897-1991). Jest uznawany za autorytet moralny naszych czasów. Do historii przeszedł jako kapelan Szarych Szeregów, Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, żołnierz, działacz opozycyjny i współzałożyciel KOR. To jednak przede wszystkim człowiek, który swoją myślą wyprzedzał epokę, w której żył. Już w 1926 roku, na długo przed powstaniem Unii Europejskiej, mówił o potrzebie zniesienia granic. Upominał się o wolność wszystkich narodów, godność człowieka i poszanowanie życia. Nie tracił ducha ewangelizacyjnego nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Do legendy przeszło przesłuchanie w czasach komunistycznej dyktatury, podczas którego ks. Jan Zieja miał odwagę nawracać przedstawiciela KCPZPR. Dał się też poznać jako propagator dialogu międzyreligijnego i radykalnego ubóstwa Kościoła. W zakrystii można zakupić książkę o ks. Janie Ziei: „Życie Ewangelią” w cenie 10 złotych, paryskiego wydawnictwa Editions du Dialogue.

8 lipca – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W miesiącu lipcu nie ma odwiedzin chorych. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

W sobotę 7 lipca Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę, serdecznie zapraszamy.

Rozpoczęły się wakacje, dla wielu z nas, to czas wyjazdów i odpoczynku. Prosimy i przypominamy o nieustannym kontakcie z Bogiem poprzez nawiedzenie kościoła i modlitwę. Pan Bóg nie ma wakacji tzn. nie zwalnia się z opieki nad nami w każdym czasie. Miłej zabawy i radości życzymy szczególnie dzieciom i rodzicom korzystającym z letniego obcowania z przyrodą w gronie najbliższych. Bądźcie uważni na drodze, nie zapominajcie o innych użytkownikach dróg. Niech św. Krzysztof i Aniołowie prowadzą bezpiecznie do celu podróży.

Koncerty: We wtorek 3 lipca odbędzie się koncert inauguracyjny „Festiwalu Muzyki Polskiej”. Usłyszymy „Polskie Requiem” Krzysztofa Pendereckiego. Bilety można nabyć godzinę przed koncertem oraz przez stronę internetową Festiwalu. W sobotę 7 lipca wystąpi chór i kameralna orkiestra z Anglii („St Mary’s Musicians”). Wstęp na ten koncert jest wolny. Początek obydwu koncertów o godzinie 19:00. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego
Wtorek 3 lipca  – święto św. Tomasza, Apostoła
Środa 4 lipca – święto rocznicy poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
Piątek 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Dusza pragnie prawdy”.