Ogłoszenia duszpasterskie – 16 Niedziela zwykła

W miesiącu lipcu i sierpniu Msze Święte w tygodniu sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godzinie 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 8:00.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka w języku polskim i angielskim z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy świętej.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć dwie wystawy. Pierwsza z nich to  wystawa  „Moje imię człowiek”, poświęcona kapłanowi Janowi Ziei. Dał się poznać jako propagator dialogu międzyreligijnego i radykalnego ubóstwa Kościoła. W zakrystii można zakupić książkę o ks. Janie Ziei: „Życie Ewangelią”. Wystawa potrwa do 29 lipca.
Druga wystawa to owoc prac dziewięciu  artystek z łódzkiej grupy PLUSMINUS. Wystawa nosi tytuł „W drodze”. Prace malarskie ukazują metaforę ludzkiego życia, czasu od narodzin do śmierci. Odzwierciedlają postawy człowieka wobec tajemnicy wyboru przed jakimi staje człowiek w życiu, gdyż nie da się oddzielić sztuki od twórcy. Wystawa potrwa do 16 sierpnia. W ciągu tygodnia można ją obejrzeć od godz. 10:00 do 19:00, w sobotę od 11:00 do 18:00, w niedzielę od 9:00 do 18:00.

W przyszłą niedzielę 29 lipca po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy wspólnie z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 17:00 w kaplicy Koronka Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Koncerty: W tym tygodniu odbędą się w naszym kościele dwa koncerty w wykonaniu Capelli Cracoviensis. Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 20:30 usłyszymy muzykę religijną polskiego kompozytora z przełomu XVI i XVII wieku Mikołaja Zieleńskiego. Będzie to koncert finałowy Festiwalu Muzyki Polskiej. W czwartek 26 lipca o godz. 20:00 odbędzie się  koncert zatytułowany „Antologia polifonii renesansu”. Bilety będą do nabycia godzinę przed koncertem. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
Wtorek 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
Środa 25 lipca – święto św. Jakuba, Apostoła. Tego dnia wspominamy patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa.
Czwartek 26 lipca – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”.