Ogłoszenia duszpasterskie – 17 Niedziela zwykła

Dziś po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy wspólnie z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 17:00 w kaplicy Koronka Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W miesiącu lipcu i sierpniu Msze Święte w tygodniu, sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz.: 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 8:00.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Piątek 3 sierpnia – Pierwszy piątek miesiąca. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

Sobota 4 sierpnia – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę i adorację, serdecznie zapraszamy.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka w języku polskim i angielskim z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć dwie wystawy: pierwsza to „Moje imię człowiek”, wystawa  poświęcona kapłanowi Janowi Ziei. Dał się poznać jako propagator dialogu międzyreligijnego i radykalnego ubóstwa Kościoła. W zakrystii można zakupić książkę o ks. Janie Ziei: „Życie Ewangelią”. Druga wystawa to owoc prac dziewięciu  artystek z łódzkiej grupy PLUSMINUS. Wystawa nosi tytuł „W drodze”. Prace malarskie ukazują metaforę ludzkiego życia, czasu od narodzin do śmierci. Odzwierciedlają postawy człowieka wobec tajemnicy wyboru przed jakimi staje człowiek w życiu, gdyż nie da się oddzielić sztuki od twórcy. Wystawa potrwa do 16 sierpnia. W ciągu tygodnia można ją obejrzeć od godz. 10:00 do 19:00, w sobotę od 11:00 do 18:00, w niedzielę od 9:00 do 18:00.

W przyszłą niedzielę Zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Koncerty: W poniedziałek 30 lipca o godz. 19:00 wystąpi młodzieżowa orkiestra symfoniczna z Anglii (Oxfordshire Schools’ Symphony Orchestra), jeden z najlepszych tego typu zespołów na świecie. Wstęp na ten koncert jest wolny. W czwartek i piątek (2 i 3 sierpnia) kolejne koncerty w wykonaniu Capelli Cracoviensis. W czwartek o godz. 20:00 usłyszymy „Sonaty Misteryjne” Heinricha Bibera. Jest to cykl 15 sonat na skrzypce i basso continuo będących muzyczną interpretacją tajemnic różańcowych. W piątek o godz. 19:00 zabrzmi wielkie oratorium Georga Friedricha Haendla „Juda Machabeusz”. Jest to, oparta na Księdze Machabejskiej ze Starego Testamentu,  muzyczna opowieść o jednym z przywódców powstania Machabeuszy przeciwko Seleucydom w II wieku przed Chrystusem. Bilety na koncerty Capelli Cracoviensis są do nabycia za pośrednictwem strony internetowej Capelli oraz godzinę przed koncertem. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego

Wtorek 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Środa 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Sobota 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Gromadźcie się wokół wzgórz Pisma Świętego. Tam odnajdziecie rozkosz waszego serca, tam nie ma nic zatrutego, nic szkodliwego”.