Ogłoszenia duszpasterskie – 26 Niedziela zwykła

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci.

Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z naszej parafii. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 1 października w Tagaście: dla uczniów z klasy 6 i 7 o godz. 18:00, dla uczniów z klasy 8 Szkoły Podstawowej o godz. 19:15.

W czwartek 3 października w Tagaście o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie z pisarzem Stanisławem Srokowskim na wykład: „Awangarda w literaturze i teatrze we Wrocławiu lat 60’tych”.

4 października – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 17:00 do 18:00. Tego dnia modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy w 1941 roku zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau gdzie ponieśli śmierć za wiarę.

5 października – Pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

W przyszłą niedzielę  Zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę, Słowo w obrazach biblijnych. (od Księgi Rodzaju do Księgi Apokalipsy). Ekspozycja została poświęcona tym, którzy czytają i będą czytać Pismo Święte. Teksty zaczerpnięto z książki: Czas Przeczytać Biblię. Federico Tartaglia – proboszcza włoskiej parafii. Autorami zdjęć są: Victor Leitner (1919-2014), francuski ksiądz katolicki. o. Marek Donaj – augustianin, proboszcz Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Podziękowania należą się tym, którzy zachęcali i czynnie wsparli powstanie wystawy.

Dzisiaj 29 września Fundacja Wszyscy Obecni i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają  wszystkich sympatyków ul. Wietora na spektakl z muzyką na żywo pt.: „Podwórka żyją Wyspiańskim”. Przedstawienie będzie grane na podwórkach wybranych kamienic ul. Wietora. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy.

Koncerty: Dzisiaj (w niedzielę 29 września) o godz. 20:00 zapraszamy na koncert chóru cerkiewnego Patriarchatu Moskiewskiego „Drewnerusskij Raspiew”. Koncert, podczas którego usłyszymy arcydzieła muzyki cerkiewnej, jest dedykowany pamięci Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego i odbywa się pod patronatem Metropolity Krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Informacje są podane na plakatach.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
Wtorek 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
Środa 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
Piątek 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
Sobota 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Nie mnóstwo słów  stanowi o modlitwie, lecz pokorne i bogobojne usposobienie.”.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej + Franciszek Dobosz
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…