Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Nabożeństwo Gorzkich Żali.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

W środę 3 kwietnia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich Sług Bożych O. Wilhelma Gaczka i Trzech Towarzyszy zamordowanych w obozach Auschwitz i Dachau.

5 kwietnia – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych zostały przeniesione na dzień Wielkiego Piątku 19 kwietnia. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 17:00 do 18:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 w krużgankach kościoła Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

6 kwietnia – pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W sobotę 6 kwietnia o godz. 10:00 w Sali B odbędzie się spotkanie z lektorami.

W przyszłą niedzielę  7 kwietnia po Mszy św. o godz. 9:00 Zmianka Różańcowa w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Także w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, Siostry Albertynki z wolontariuszami będą rozprowadzały własnoręcznie zrobione palmy wielkanocne. Ofiarę zebraną przy tej okazji siostry przeznaczą na świąteczną pomoc dla najbiedniejszych. Siostry bardzo proszą o zabranie palm i wsparcie.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Gdyby w Kościele nie istniało przebaczenie grzechów, nie istniałaby żadna nadzieja na życie wieczne i wieczne wyzwolenie. Podziękujmy Bogu, który podarował swemu Kościołowi taki prezent”.