Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkanocna

W naszym kościele Msze św. w niedziele sprawowane są o godz. 9:00; 11:00, 12:15, i 18:00

W tygodniu Msze św. sprawowane są w kaplicy M. B. Pocieszenia o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

W tym tygodniu kancelaria jest nieczynna.

Nabożeństwo ku czci Matki Bożej odprawiane jest przed Mszą św. o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę.

W czwartek 14 maja w naszym kościele odbędzie się uroczystość święceń kapłańskich br. Dawida Burzy augustianina. Święceń udzieli ks. Bp Damian Muskus. Informujemy, że ze względu na przepisy związane z Koronawirusem uroczystość będzie ograniczona co do uczestników. Transmisja z uroczystości będzie dostępna na stronie internetowej.

Przypomnienie w sprawie Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania. Celebracja uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, a także uroczystości rocznic Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania, które były zaplanowane na maj, będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii. Nie wygląda na to, by nastąpiło to w najbliższym czasie. Przewidujemy, że najwcześniej będzie to możliwe w drugiej połowie września br. Zdajemy sobie sprawę, że kwarantanna to dla wszystkich trudny okres, który dodatkowo wymaga wielu zabiegów organizacyjnych, w tym także przesunięcia zaplanowanych wcześniej wydarzeń. Dlatego prosimy o wykazanie zrozumienia dla niepokoju rodziców dzieci pierwszokomunijnych czy kandydatów do bierzmowania w sprawie nowych terminów tych uroczystości. Dotyczy to także spotkań grup modlitewnych w naszej parafii. Prosimy o zrozumienie dla dobra nas wszystkich.

Przypominamy, że wejście do kościoła od poniedziałku do soboty jest tylko jedno od ulicy Augustiańskiej. W niedziele wejście do kościoła od ul. Skałecznej.

Zgodnie z rozporządzeniem we Mszy św. może uczestniczyć w naszym kościele maksymalnie 73 osoby, nie licząc osób sprawujących posługę; W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia maksymalna liczba nie może przekroczyć 6 osób. W krużgankach kościoła do 5 osób.

Obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Należy pamiętać o zasłanianiu twarzy i zachowaniu społecznego dystansu. Prosimy o dostosowanie się do poleceń osoby pilnującej wejścia.

Środa 13 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

Czwartek 14 maja święto św. Macieja, Apostoła

Sobota 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia w Zakonie augustiańskim – wspomnienie Świętych Alipiusa i Possidiusa, biskupów

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Mieszkaniem miłości jest pokora.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i zmarłych z powodu epidemii koronawirusa.