Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu

Dziś o godz. 17:00 w kaplicy M. B. Pocieszenia Nabożeństwo Gorzkich Żali.

W czwartek 22 marca  Msze Święte sprawowane są o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 11:00 i 17:00 odczytanie intencji.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:00.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 dla dzieci. Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18:00.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

W krużgankach naszego kościoła można nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie ośmiu złotych. Dwa złote przeznaczona jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 22 przy ul. Alberta Chmielowskiego informuje, że trwają zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego (5-letnie i 6-letnie) oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019. Zapisy trwają do 28 marca.

W przyszłą niedzielę 25 marca Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy Świętej święcenie palm. Przed Mszą św. o godz. 11:00 tradycyjna procesja upamiętniająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Gromadzimy się przy bramie ogrodu klasztornego przy ul. Skałecznej.

Święci i błogosławieni:
Poniedziałek  19 marca – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Cierpliwość jest towarzyszem mądrości”.