Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Wielkanocna

W naszym kościele Msze św. w niedziele sprawowane są o godz. 9:00; 11:00, 12:15, i 18:00

W tygodniu Msze św. sprawowane są w kaplicy M. B. Pocieszenia o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

W tym tygodniu kancelaria jest nieczynna. Sprawy związane z Sakramentem małżeństwa i chrztu prosimy o kontakt telefoniczny.

Nabożeństwo ku czci Matki Bożej odprawiane jest przed Mszą św. o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę.

W piątek 22 maja w naszym kościele obchodzimy święto św. Rity z Cascia. Uroczysta Msza św. odpustowa w rocznicę śmierci świętej zakonnicy i stygmatyczki, patronki spraw trudnych sprawowana będzie o godz. 18:00. Ze względu na bardzo dużą ilość wiernych przybywających do naszego kościoła, Msze św. tego dnia sprawowane są: o godz. 7:00; 8:00; 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00 w kościele głównym. Błogosławieństwo róż podczas każdej Mszy św. Informujemy, że w Mszy św. będzie można – tego dnia – uczestniczyć przez Internet. Link będzie dostępny na stronie augustianiepl. Duchowa łączność czcicieli św. Rity niech będzie gorącą modlitwą we wszystkich intencjach, które zanosimy do Boga za Jej wstawiennictwem, a nade wszystko w intencji ustania epidemii koronawirusa. Odczytanie intencji zanoszonych za wstawiennictwem św. Rity o godz. 17:30.

Przypominamy, że wejście do kościoła od poniedziałku do soboty z wyjątkiem piątku jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej.

W niedziele i w piątek 22 maja wejście do kościoła od ul. Skałecznej.

Zgodnie z rozporządzeniem we Mszy św. może uczestniczyć w naszym kościele maksymalnie 109 osób, nie licząc sprawujących posługę; W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia maksymalna liczba nie może przekroczyć 9 osób. W krużgankach kościoła do 10 osób.

Obowiązuje zasada: jedna osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Należy pamiętać o zasłanianiu twarzy i zachowaniu społecznego dystansu. Prosimy o dostosowanie się do poleceń osoby pilnującej wejścia.

Piątek 22 maja – w naszym kościele uroczystość św. Rity z Cascia, augustiańskiej zakonnicy, stygmatyczki

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Cierpliwość jest towarzyszem mądrości”.