Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Dziś na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie palm. Msza Święta o godz. 11:00 rozpocznie się tradycyjną procesją upamiętniającą triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Procesja rozpoczyna się przy bramie ogrodu klasztornego na ul. Skałecznej. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W sobotę 24 marca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiwnikach odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której Pan Bogdan Krzyworzeka, członek Arcybractwa M. B. Pocieszenia, otrzymał posługę Szafarza Nadzwyczajnego. Od dziś może udzielać Komunii Świętej w naszym kościele. Życzymy Panu Bogdanowi sił i radości w służbie Bogu i naszej wspólnocie parafialnej.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

W krużgankach naszego kościoła można jeszcze nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie 8 złotych. Cześć z tej sumy, tj. 2 złote, przeznaczona jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy.

W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

Wielki Czwartek. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej połączona z obrzędem umycia nóg o godz. 18:00. Tego dnia nie ma Mszy Świętych o godz. 7:00 i 8:00. Spowiedź św. od godz. 9:00 do 12:00 oraz po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej do godz. 22:00.

Wielki Piątek. Kościół będzie otwarty od godz. 6:30. O godz. 7:00 zapraszamy do modlitwy brewiarzowej: Godzinę Czytań i Jutrznię poprowadzą Bracia Augustianie. Od godz. 9:00 odwiedziny chorych. O godz. 15:00 Droga Krzyżowa ulicami Kazimierza, którą rozpoczniemy na dziedzińcu Bazyliki Bożego Ciała, a zakończymy na dziedzińcu przed Bazyliką Na Skałce. Rozważania do Stacji Drogi Krzyżowej odczyta aktor Jakub Kosiniak. Tego dnia Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Po liturgii do godz. 22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. O godz. 21:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali. Spowiedź od godz. 11:00 do 13:00 i po zakończeniu wieczornej liturgii do godz. 22:00.

Wielka Sobota. Kościół będzie otwarty od godz. 6:30. O godz. 7:00 zapraszamy na Sobotnią Godzinę Czytań i Jutrznię. Błogosławienie pokarmów od godz. 9:00 do 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 7:00 do 18:00 według planu zamieszczonego w gablocie. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00 przed wejściem do kościoła przy ul. Skałecznej a zakończy się Procesją Rezurekcyjną ok. godz. 22:00. Spowiedź tego dnia od godz. 9:00 do 17:00 w krużgankach kościoła.

Szczegółowy plan Wielkiego Tygodnia i Sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu, zamieszczony jest w gablocie parafialnej.

Koncerty: W Wielki Poniedziałek oraz w Wielką Środę o godzinie 20:00 odbędą się dwa koncerty Festiwalu „Misteria Paschalia”. W poniedziałek zostanie wykonane słynne oratorium „Mesjasz” Georga Friedricha Haendla. W środę usłyszymy koncert zatytułowany „Brytyjskie Nieszpory”. Informacje o biletach można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu „Misteria Paschalia”

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 22 przy ul. Alberta Chmielowskiego informuje, że trwają zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego (5-letnie i 6-letnie) oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019. Zapisy trwają do 28 marca.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Nie chodź na rynek, wejdź w siebie, we wnętrzu człowieka mieszka prawda”.